Po czym można poznać oryginalne klocki LEGO?

Jeśli jesteś rodzicem, który po raz pierwszy kupuje klocki LEGO dla swojej pociechy to ten tekst jest dla Ciebie. Jednym z pytań, które pojawia się bardzo często przy okazji tych klocków jest: po czym poznać oryginalne klocki LEGO? W poniższym tekście udzielamy kilku wskazówek, które powinny pomóc w zakupie oryginalnych klocków. Zaczynajmy.

Dlaczego klocki LEGO cieszą się niesłabnącą popularnością?

Klocki LEGO to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych i lubianych zabawek na świecie. Od ponad 80 lat zachwycają dzieci w różnym wieku swoimi możliwościami i jakością. Klocki LEGO to nie tylko zabawa, ale też nauka, rozwój i kreatywność. Z klocków LEGO można budować niesamowite konstrukcje, odtwarzać sceny z ulubionych filmów, książek np. Lego Harry Potter, bajek, gier, jak również tworzyć własne historie. Klocki LEGO to także świetny sposób na spędzanie czasu z kolegami i koleżankami, którzy podzielają nasze zainteresowania.

Poznaj 7 elementów, sposobów na sprawdzenie oryginalności klocków.

Niestety, popularność klocków LEGO sprawia też, że na rynku pojawiają się różnego rodzaju podróbki Lego.
Po czym poznać oryginalne klocki LEGO od tychże podróbek? Oto 7 punktów do sprawdzenia.

1. Logo na każdym klocku

To najprostszy i najpewniejszy sposób na sprawdzenie, czy mamy do czynienia z oryginalnymi klockami LEGO. Każdy klocek LEGO ma wygrawerowane logo firmy na górnej stronie. Logo jest małe, ale czytelne i dokładnie wykonane.

2. Wysoka jakość wykonania

LEGO jest produkowane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest trwałe, odporne na zarysowania i uderzenia. Klocki idealnie do siebie pasują. Nie mają tzw. luzów i szczelin. Nie trzeszczą i nie rozpadają się podczas zabawy. Są też starannie wykończone. Nie mają ostrych krawędzi ani wystających elementów, które mogłyby zranić dziecko.

3. Kolory

Klocki LEGO słyną z żywych i intensywnych kolorów, które nie blakną pomimo lat użytkowania. LEGO jest spójne kolorystycznie, tzn. klocki tego samego koloru mają dokładnie ten sam odcień i połysk. Jeśli widzisz klocki o matowym, wyblakłym lub nierównomiernym kolorze, to prawdopodobnie są to podróbki.

4. Numer katalogowy

Każdy zestaw klocków LEGO ma swój unikalny numer katalogowy, który składa się z zestawu cyfr. Numer ten znajduje się na opakowaniu zestawu np. z Lego Minecraft, a także na stronie internetowej firmy LEGO. Pozwala to nam, klientom sprawdzić, czy dany zestaw jest oryginalny. Załóżmy, że chcemy kupić jeden z zestawów Lego Ninjago. W celu upewnienia się co do jego oryginalności wystarczy wejść na stronę internetową LEGO, wejść w zakładkę katalog i sprawdzić podany numer.

5. Instrukcja zawierająca numer katalogowy

Każdy zestaw klocków LEGO zawiera instrukcję, która pokazuje, jak zbudować daną konstrukcję krok po kroku. Instrukcja jest wydrukowana na bardzo dobrej jakości papierze i wyróżnia się zdecydowanie na tle wielu innych instrukcji do gier. Zawiera też numer katalogowy zestawu oraz liczbę elementów wchodzących w jego skład.

6. Kupując klocki wybieraj sprawdzone sklepy

Jednym ze sposobów na uniknięcie podróbek jest kupowanie klocków LEGO w sprawdzonych sklepach, które mają oficjalną licencję od firmy LEGO lub są jej partnerami. Takie sklepy gwarantują oryginalność i jakość produktów oraz oferują atrakcyjne ceny i promocje. Żaden szanowany sklep nie zaryzykuje sprzedaży podróbek.

7. Uważaj kupując używane klocki

Jeśli chcesz kupić używane klocki LEGO, to musisz być szczególnie ostrożny i dokładnie sprawdzić ich stan, zanim zapłacisz. Nie kupuj klocków bez opakowania lub instrukcji, ponieważ możesz nie wiedzieć, co dokładnie otrzymasz. Nie kupuj też klocków od nieznanych sprzedawców w internecie. Lepiej dopłacić, aniżeli natrafić na podróbkę, która odbierze całą radość z zabawy.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że powyższy poradnik ułatwi zakup jedynie oryginalnych klocków LEGO. Z całą pewnością jest to produkt wart swojej ceny, który posłuży naszym dzieciom przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 1 =

Lifestyle

Jak wygląda nowoczesny akademik?

Studiowanie w innym mieście wymaga odpowiedniego przygotowania. Najważniejszą kwestią jest znalezienie miejsca do zamieszkania. Pierwszym miejscem, do którego udają się przyszli studenci, są akademiki. Warto pamiętać, że obecne domy studenckie nie wyglądają już tak, jak mogły nas do tego przyzwyczaić do tego lata osiemdziesiąte. Nowe akademiki wyglądają zupełnie inaczej — tak jak prywatny akademik w […]

Czytaj
Lifestyle

Góry Świętokrzyskie: Owiane Tajemnicą, Pełne Legend i Opowieści

Góry Świętokrzyskie, niski łańcuch górski w południowo-wschodniej Polsce, są prawdziwą perłą przyrodniczą i kulturalną naszego kraju. Nazwa ta często kojarzona jest z Łysogórami, a w szczególności z najwyższym szczytem – Łysicą (614 m n.p.m.) oraz Łysą Górą (595 m n.p.m.), zwaną również Łyscem lub Świętym Krzyżem. Ta ostatnia słynie z legend o sabatach czarownic oraz […]

Czytaj
Lifestyle

Depilator IPL – prosta depilacja w Twoim domu

Wraz z rozwojem technologii w kosmetologii powstało wiele ciekawych rozwiązań, które ułatwiają trwałe i skuteczne usuwanie owłosienia. Profesjonalne zabiegi w salonach kosmetycznych są kosztowne, dlatego ciekawą alternatywą są depilatory IPL. Sprawdź, jak działa urządzenie, które pozwala wykonać bezbolesną depilację w domowym zaciszu. Czym Jest Depilator IPL? Depilator IPL (Intense Pulsed Light) to nowoczesne urządzenie, które […]

Czytaj