Po czym można poznać oryginalne klocki LEGO?

Jeśli jesteś rodzicem, który po raz pierwszy kupuje klocki LEGO dla swojej pociechy to ten tekst jest dla Ciebie. Jednym z pytań, które pojawia się bardzo często przy okazji tych klocków jest: po czym poznać oryginalne klocki LEGO? W poniższym tekście udzielamy kilku wskazówek, które powinny pomóc w zakupie oryginalnych klocków. Zaczynajmy.

Dlaczego klocki LEGO cieszą się niesłabnącą popularnością?

Klocki LEGO to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych i lubianych zabawek na świecie. Od ponad 80 lat zachwycają dzieci w różnym wieku swoimi możliwościami i jakością. Klocki LEGO to nie tylko zabawa, ale też nauka, rozwój i kreatywność. Z klocków LEGO można budować niesamowite konstrukcje, odtwarzać sceny z ulubionych filmów, książek np. Lego Harry Potter, bajek, gier, jak również tworzyć własne historie. Klocki LEGO to także świetny sposób na spędzanie czasu z kolegami i koleżankami, którzy podzielają nasze zainteresowania.

Poznaj 7 elementów, sposobów na sprawdzenie oryginalności klocków.

Niestety, popularność klocków LEGO sprawia też, że na rynku pojawiają się różnego rodzaju podróbki Lego.
Po czym poznać oryginalne klocki LEGO od tychże podróbek? Oto 7 punktów do sprawdzenia.

1. Logo na każdym klocku

To najprostszy i najpewniejszy sposób na sprawdzenie, czy mamy do czynienia z oryginalnymi klockami LEGO. Każdy klocek LEGO ma wygrawerowane logo firmy na górnej stronie. Logo jest małe, ale czytelne i dokładnie wykonane.

2. Wysoka jakość wykonania

LEGO jest produkowane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest trwałe, odporne na zarysowania i uderzenia. Klocki idealnie do siebie pasują. Nie mają tzw. luzów i szczelin. Nie trzeszczą i nie rozpadają się podczas zabawy. Są też starannie wykończone. Nie mają ostrych krawędzi ani wystających elementów, które mogłyby zranić dziecko.

3. Kolory

Klocki LEGO słyną z żywych i intensywnych kolorów, które nie blakną pomimo lat użytkowania. LEGO jest spójne kolorystycznie, tzn. klocki tego samego koloru mają dokładnie ten sam odcień i połysk. Jeśli widzisz klocki o matowym, wyblakłym lub nierównomiernym kolorze, to prawdopodobnie są to podróbki.

4. Numer katalogowy

Każdy zestaw klocków LEGO ma swój unikalny numer katalogowy, który składa się z zestawu cyfr. Numer ten znajduje się na opakowaniu zestawu np. z Lego Minecraft, a także na stronie internetowej firmy LEGO. Pozwala to nam, klientom sprawdzić, czy dany zestaw jest oryginalny. Załóżmy, że chcemy kupić jeden z zestawów Lego Ninjago. W celu upewnienia się co do jego oryginalności wystarczy wejść na stronę internetową LEGO, wejść w zakładkę katalog i sprawdzić podany numer.

5. Instrukcja zawierająca numer katalogowy

Każdy zestaw klocków LEGO zawiera instrukcję, która pokazuje, jak zbudować daną konstrukcję krok po kroku. Instrukcja jest wydrukowana na bardzo dobrej jakości papierze i wyróżnia się zdecydowanie na tle wielu innych instrukcji do gier. Zawiera też numer katalogowy zestawu oraz liczbę elementów wchodzących w jego skład.

6. Kupując klocki wybieraj sprawdzone sklepy

Jednym ze sposobów na uniknięcie podróbek jest kupowanie klocków LEGO w sprawdzonych sklepach, które mają oficjalną licencję od firmy LEGO lub są jej partnerami. Takie sklepy gwarantują oryginalność i jakość produktów oraz oferują atrakcyjne ceny i promocje. Żaden szanowany sklep nie zaryzykuje sprzedaży podróbek.

7. Uważaj kupując używane klocki

Jeśli chcesz kupić używane klocki LEGO, to musisz być szczególnie ostrożny i dokładnie sprawdzić ich stan, zanim zapłacisz. Nie kupuj klocków bez opakowania lub instrukcji, ponieważ możesz nie wiedzieć, co dokładnie otrzymasz. Nie kupuj też klocków od nieznanych sprzedawców w internecie. Lepiej dopłacić, aniżeli natrafić na podróbkę, która odbierze całą radość z zabawy.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że powyższy poradnik ułatwi zakup jedynie oryginalnych klocków LEGO. Z całą pewnością jest to produkt wart swojej ceny, który posłuży naszym dzieciom przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 4 =

Lifestyle

Dzbanki filtrujące – narzędzie do oszczędzania

Dzbanki filtrujące reprezentują prostotę i innowacyjność w codziennej trosce o zdrowie i środowisko. W dobie, gdy coraz częściej zastanawiamy się nad jakością wody, którą pijemy oraz nad naszym wpływem na środowisko, dzbanki filtrujące stają się nie tylko narzędziem proekologicznym, ale również symbolem świadomych i oszczędnych wyborów. Wprowadzają one wyjątkową wartość do naszych domów, promując zdrowy […]

Czytaj
Lifestyle

Kilkudniowy pobyt w Łodzi – atrakcje, które warto zobaczyć

Łódź to jedno z największych polskich miast, które wielu kojarzy się głównie z dużymi fabrykami i przemysłem włókienniczym, jednak nie do końca słusznie. Miejscowość tą niewątpliwie można nazwać wyjątkową – postindustrialny styl przeplata się z nowoczesnymi konstrukcjami, a architektura i zabytki zachwycają swoim designem i monumentalizmem. Atrakcji jest naprawdę wiele, dlatego też przygotowaliśmy spis atrakcji […]

Czytaj
Lifestyle

Opieka w Niemczech, czyli… wakacyjna praca dla studentów

Studenckie wakacje to doskonały czas, by zrobić coś dla siebie. Niektórzy wybierają zasłużony odpoczynek, a inni wykorzystują wolne miesiące, by zarobić pieniądze na wymarzone studia. Często chcieliby, tak samo jak reszta, wyruszyć na wakacje, ale sytuacja materialna im na to nie pozwala. Na szczęście jest opcja, która w pewnym stopniu pozwala pogodzić te dwie potrzeby […]

Czytaj