sprzedaż luksusowego auta
Motoryzacja

Kupno lub sprzedaż samochodu – wachlarz możliwości

Chcąc kupić auto w Polsce warto przejrzeć ofertę od prywatnych sprzedawców, którzy zamieszczają ogłoszenia na portalach z ogłoszeniami. Możemy również zaczerpnąć wiedzy na temat oferty skupów aut oraz komisów samochodowych.

Zapraszamy do sprawdzenia – skup-aut-gdynia.eu – skupujemy wszystkie auta!

skup aut Gdynia

Gdzie kupić auto – komis samochody czy ogłoszenia?

Przeglądając portale z ogłoszeniami, możemy natknąć się na nieuczciwe oferty sprzedawców, podrasowane zdjęcia, zrobione „z odpowiedniej strony”. Warto zatem udać się do pobliskiego skupu aut używanych. Skupy aut, a także komisy, w których możemy znaleźć wymarzony model auta możemy znaleźć w Internecie, lub z reklam w okolicy, a także z polecenia znajomych. Takie są najbardziej sprawdzone i jeśli są polecane przez innych, to znak, że warto się tam udać. Istnieje wówczas szansa, że znajdziemy wymarzone auto.

Polecany jest na przykład skup aut Gdynia, który jest firmą od lat zajmującą się kupnem i sprzedażą samochodów używanych różnych marek. Inaczej jest w przypadku, gdy chcemy się po zakup udać do innego kraju. Częstym zjawiskiem jest bowiem sprowadzanie samochodów na własną rękę z zagranicy. Najbardziej popularną francuską stroną jest La Centrale. Znaleźć tu można wiele promocji i informacji. Wyszukiwarka jest bardzo łatwa w obsłudze, bo samochody są poukładane markami i modelami. Użyto również dużo filtrów, więc wyszukiwanie jest znaczne bardziej precyzyjne. Strona jest jednak w języku francuskim, co może trochę utrudnić wyszukiwanie.

Istnieje jednak tłumacz google, który może nam pomóc. Na stronie annonces.fr znaleźć można oferty bezpośrednich sprzedawców. Podobnie jest ze stronami belgijskimi i niemieckimi. Wystarczy usiąść przy komputerze i wyszukać odpowiednich ogłoszeń i adresów. Do kupna samochodu zza granicy trzeba się jednak odpowiednio przygotować. Jeśli natomiast nie chcemy sami wybierać się za granicę Polski po wymarzone auto, możemy skorzystać z bogatej oferty skupów samochodów używanych.

Dlaczego opłaca się sprowadzać samochody zza granicy?

Samochody z Francji mają przede wszystkim wiele zalet. Zaskakujące jest to, że wiele aut sprowadzonych z Francji na pierwszy rzut oka wydaje się być zaniedbanych, poobijanych i brudnych. Są one najczęściej jednak bezwypadkowe. Po wyczyszczeniu i drobnych naprawach są jak nowe. Tym samym do polskich komisów czy skupów aut używanych takich jak skup aut Gdynia, wjeżdżają popularne marki w praktycznie wyglądające jak nowe. Samochody z Francji mają wiele zalet, szczególnie na rynku wtórnym.

Przede wszystkim jest ich wiele i wybór jest bardzo szeroki. Dużo łatwiej jest znaleźć perełkę wśród wielu modeli. Podobnie jest z rynkiem Belgijskim, choć tutaj łatwo można znaleźć auto, które jest w niemalże doskonałym stanie. Belgowie bowiem, nie mają w zwyczaju przywiązywać się do aut, w przeciwieństwie do Polaków. Drugą sprawą jest to, że drobne stłuczki w Belgii uchodzą za szkodę całkowitą i Belgowie, natychmiast korzystają z ubezpieczeń i zamiast naprawiać auto, kupują nowe, pozbywając się powypadkowego jak najszybciej. Takie auto zasilają również skup samochodów powypadkowych Gdynia, które po dokonaniu drobnych napraw są sprawne i pełnowartościowe.

Author Image
Dawid

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + 4 =